Rodzaje dywanów

Dywany – nieodzowny element wystroju każdego wnętrza. Historia dywanów sięga III wieku p.n.e ówczesnego regionu Persji. Do dnia dzisiejszego perskie dywany są uważane za jedne z najbardziej ekskluzywnych, ale też zarazem najdroższych dywanów na świecie. Przez te wszystkie tysiąclecia technologia dywanów ewaluowała. Najpopularniejsze dzisiaj dywany produkuje się głownie z włókien syntetycznych takich jak poliester poliamid i akryl. I nasza hurtownia dywanów specjalizuje się w sprzedaży właśnie tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Importujemy je głównie z Turcji, z regionu Gaziantep, która po zdetronizowaniu Belgii, stała się nieodzownym liderem rynku w ich produkcji. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę dywanów. Można je podzielić ze względu na technologię wykonania.

I tak najpopularniejszymi dywanami dostępnymi w naszej hurtowni są dywany shaggy. Ich historia sięga czasów Starożytnej Grecji, tzw dywanów flokati, wykonanych z koziej sierści, której odpowiednikiem dzisiaj stało się długie włókno poliestrowe. Wykonane są one głównie z włókien o długości od 30mm do 50mm. Dodatkowo włókna te są skręcane co nadaje im puszystości i miękkości. Odpowiednio dobrane dywany shaggy potrafią odmienić każde wnętrze, nadać romantycznego charakteru naszej sypialni czy być ekscytującym dodatkiem do pokoju dla dzieci. Dzięki dostępności w szerokiej gamie wzorów i kolorów mogą stanowić bardzo wszechstronne narzędzie w rękach projektantów wnętrz. W naszej hurtowni mamy szeroki wybór tych dywanów w różnej jakości, której wyznacznikiem jest waga na m2. Z naszego doświadczenia wynika że jakość na poziomie 2,5kg/m2 do 3,5kg/m2 stanowi najlepszy stosunek jakości do ceny i dlatego w naszej ofercie są głownie dywany shaggy z tego przedziału.

Kolejnym rodzajem dywanów dostępnych w naszej hurtowni są dywany fryz (friese). Wyprodukowane są one z podwójnie skręcanego włókna polipropylenowego poddanego obróbce termicznej co nadaje mu sprężystości. Zalecane są do wnętrz często uczęszczanych ponieważ ze względu na swoją strukturę nie pozostają na nich żadne wgniecenia. Ponadto bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości. Poza dywanami shaggy są jednymi z częściej wybieranych przez klientów. Dodatkowym atutem tych dywanów są ręcznie wycinane wzory. W celu uatrakcyjnienia dywanu, w niektórych z nich, stosuje się metodę tkania naprzemiennie ze sobą różnych kolorów włókien co nadaje dywanowi bardzo oryginalny efekt kolorystyczny. Podobnie jak dywany shaggy najlepszym stosunkiem jakości do ceny charakteryzują się te o wadze ok 2,7 kg/m2.

Dywany heatset z oferty naszej hurtowni dywanów produkowane są ze szlachetnej, wysokiej jakości przędzy polipropylenowej, co sprawia, że dywany heatset przypominają dywany wełniane. Ich włókna są sprężyste i bardziej odporne na plamy, ponadto bardzo łatwo się je odkurza. Dywany wykonane z przędzy heatset odporne są na różnorodnego rodzaju drobnoustroje, grzyby czy insekty. Kolejną zaletą tych dywanów jest bardzo dobre przewodzenie ciepła, dlatego też idealnie nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Ze względu na zastosowanie do ich produkcji włókien polipropylenowych są dużo tańsze od dywanów wełnianych. Nasza hurtownia oferuje Państwu duży wybór dywanów heatset o nowoczesnym, bądź tradycyjnym wzornictwie i w szerokiej gamie kolorów.

Aby zagwarantować Państwu jak największy wybór dywanów posiadamy również w naszej ofercie dywany akrylowe. Ze wszystkich dywanów dostępnych w naszej ofercie, właśnie akrylowe, najlepiej imitują dywany wełniane i są od nich dużo tańsze. Przędza akrylowa jest bardzo miękka w dotyku a poza tym odporna na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu dywan akrylowy nadaje się do pomieszczeń o wysokim poziomie nasłonecznienia. Dodatkowo dywan akrylowy jest wysoce odporny na różnego rodzaju środki chemiczne. Oprócz tego przędza akrylowa charakteryzuje się niezwykle żywymi kolorami.

Poza dywanami w naszej hurtowni znajdziecie również Państwo komplety bawełnianych dywaników łazienkowych shaggy, potocznie zwanych makaronami. Dostępne są one w 14 najpopularniejszych kolorach, także każdy może wybrać odpowiedni kolor pasujący do wystroju łazienki. Dywaniki łazienkowe, które Państwu proponujemy dostępne są w dwóch rozmiarach: 80x50cm + 50x40cm oraz 60x90cm + 50x50cm. Nasze komplety łazienkowe są delikatne i miłe w dotyku.